close
LIFESTYLE

W końcu na swoim

Dzisiejszy wpis jest zwieńczeniem rewolucji, którą przeprowadziłam w ostatnim czasie. Chęć odświeżenia bloga i przeniesieniu go na własny serwer drzemała we mnie już od dawna, w końcu zrealizowałam swoje marzenie. Zobacz co się zmieniło.

P1080147

W końcu jestem na swoim

Blog istniał dotąd 3 lata na platformie blogger. Przez ten czas bardzo dużo się zmieniło, ale chyba najbardziej zmieniłam się ja sama. Przez ostatnie pół roku wiele nauczyłam się, zrobiłam kilka kursów. Zostałam mamą, a to zupełnie odmieniło moje życie 🙂 Wraz ze mną ewoluował też mój blog. Kilka lat temu został stworzony z myślą o prezentowaniu ręcznie robionej biżuterii, później doszła tematyka kosmetyczna, a wraz z upływem czasu stał się moją life story, moją przystanią, moją wyspą.

Mimo ciągłych poprawek Blogspot mocno mnie ograniczał. Postanowiłam więc postawić wszystko na jedną kartę, straciłam stare komentarze, zarchiwizowałam wiele wpisów i przeprowadziłam migrację bloga do swojego własnego domku. Przenosiny trwały dość długo, ponieważ zdecydowałam się dopracować wszystko samodzielnie – wygląd i funkcjonalność bloga w pełni dostosować do moich oczekiwań, a poprzeczkę postawiłam sobie wysoko. Wybór i zakup szablonu to tak naprawdę dopiero początek. Blog przeniosłam na WordPressa, a dostosowanie wszystkiego metodami prób i błędów to było spore wyzwanie. Jednak udało się uzyskać efekt jeszcze lepszy, niż to planowałam.

Co nowego na moim blogu?

  • Wygląd – bardzo przejrzysty, dostosowany w pełni do mojego poczucia estetyki. Sądzę, że kafelkowy układ wpisów jest bardziej czytelny, niż poprzedni. Również logo teraz jest takie, jak być powinno 🙂
  • Odświeżenie kategorii – na blogu piszę o tym co lubię, czego nie lubię, co robię, jak to robię. Ujęłam to w kilku kategoriach:

“Uroda” – kosmetyki, które uważam, że są warte uwagi, nie zamierzam tu recenzować wszystkiego co napotkałam, każdego szamponu jaki kupiłam – uważam, że to strata czasu. Będą tu jedynie opinie na temat produktów, na które według mnie należy zwrócić szczególną uwagę – z powodów zarówno tych pozytywnych, jak i negatywnych. “Na zdrowie” – tu poczytasz o moich sposobach na zdrowy styl życia, głównie pod kątem odżywiania się, ale nie tylko, więc nie zamknęłam tego tematu w “Kulinariach”, gdzie umieszczam przepisy różne, nie zawsze zupełnie fit 😉 A gdzie jest życiowo tam “Lifestyle”, często znajdą się tu pomysły i inspiracje, ‘sposoby na’, itd. Zupełną nowością na blogu jest kategoria “Mama i Dziecko” – w czerwcu urodziłam syna, a więc nie byłoby tu w pełni mnie, gdyby blog nie stał się po części parentingowy.

P1060758
  • Responsywność – poprzednia wersja bloga nie była w pełni wygodna na urządzeniach mobilnych. Teraz układ strony jest dostosowany do ekranów komórek czy tabletów – myślę, że prezentuje się bardzo świeżo i czytelnie.
  • Disqus – jeśli chodzi o kwestię komentarzy postawiłam na platformę Disqus. Wygodny i najlepszy system komentowania. Oczywiście utraciłam wszystkie komentarze z bloggera, ale właściwie były one już nieaktualne, więc traktuję tą stratę zupełnie na luzie.
  • Instagram na bieżąco – na dole strony zobaczysz świeże zdjęcia jakie dodałam na swój profil, będzie on często aktualizowany.
  • Ikonki społecznościowe – znajdziesz linki do wszystkich moich profili.
  • Tylko wybrane wpisy ze starej wersji bloga – po migracji bloga nie wszystkie posty są dostępne, wiele z nich zarchiwizowałam, ale niektóre planuję za jakiś czas przypomnieć.

Cieszę się, że blog przybrał nową odświeżoną postać i tym samym udało mi się doprowadzić projekt do końca. A raczej do początku 🙂

I strasznie cieszę się, że tu jesteś!

pozdrawiam

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Tags : bloglifestyleo mnie
Close