close
HAND MADE

Technika haftu w modelinowym rękodzielnictwie

Pogłębiając moją pasję doszłam do wniosku, że w mojej biżuterii chcę połączyć pewną dozę elegancji oraz to co lubię najbardziej, czyli rękodzieło z masy termoutwardzalnej. Wykorzystałam do tego technikę haftu. Zobaczcie efekty.

Mimo, że haft to technika zdobienia przy użyciu igły i nici, postanowiłam wykorzystać kolorowe wzory do zdobienia kolczyków. Skoro można udekorować haftowanym ściegiem bluzkę, sukienkę, poduszkę czy serwetkę, to czy nie można również ozdobić nim biżuterii? Dzięki temu pomysłowi wypuściłam nową linię moich prac. To pierwsze efekty:
Serca umieściłam na miedzianej podstawie z zapinanym biglem angielskim. Wybrałam kwiecisty wzór: kolorowe mikrokwiaty na białym tle. W tym modelu nie dodawałam już koralików, ponieważ jest wystarczająco bogato zdobiony.
W wiszących turkusowych kolczykach użyłam bazy w kolorze starego srebra. Tu również postawiłam ornamentykę kwiatową. Dodatkowym elementem są koraliki, wybrałam białe perełki i drobne niebieskie akcenty.
Tego rodzaju “haftowane” zdobienia są bardzo pracochłonne. Stworzenie takiej jednej pary kolczyków od A do Z zajęło mi kilka godzin. Jestem zadowolona z efektów. To dopiero początek, będę dążyła do coraz to bardziej mikroskopijnych zdobień i do jak najbardziej rozbudowanych wzorów. Szkoda tylko, że nie mogę wykupić abonamentu z większą ilością czasu na dobę 😉

pozdrawiam

pozdrawiamZapisz

Tags : biżuteria z modelinykolczyki z modelinytechnika haftu
Close