close
HAND MADE

Niezywykłe rękodzieło – nausznice i inne mieniące się cuda

Dziś piękny dzień. Na żywo i w sieci – zewsząd, z serc płyną do nas dobre życzenia, nie tylko na najbliższe dni, ale i na kolejne lata. Kuchnie pachną najpiękniej w całym roku, a w duszy jest tak jakby cieplej, weselej niż zwykle. Ja dołączam się do wszystkich cudownych życzeń, a w dzisiejszym artykule przybliżę nietypowe, ręcznie wykonane kolczyki, które mogą zabłysnąć nie tylko w takie okazje, jak dzisiejszy dzień.

Jestem zwolenniczką rękodzieła, a w szczególności moje oko przykuwa ręcznie robiona biżuteria. Lubię oryginalne wzory więc z ciekawością przyjrzałam się działalności Agi – z posrebrzanego drutu potrafi wykonać bajecznie piękne wzory, takie jak te wkrętki-kwiaty:

Aga ma swoje stoisko – Galerię Kolczyków z Bramy Floriańskiej – z wyrobami handmade.  Prócz kolczyków tworzy też nausznice, biżuterie imienną, pierścionki, a nawet obrazy z drutu. Tuż przy bramie Floriańskiej w Krakowie, stworzyła swoją internetową markę AgaView, skupiającą się na nausznicach i wkrętkach.

A tu wkrętki w kolorze bursztynu:

Wszystkie wyroby zrobione są ręcznie z posrebrzanego drutu bez zawartości niklu. Spójrzcie jak kunsztowne jest ich wykonanie:

Przyznam szczerze, że na żywo błyszczą się jeszcze ładniej niż na zdjęciach – jak szkło 🙂

Popisowym wyrobem Agi Viewnausznice. Kolczyki tylko z pozoru mogą wydawać się skomplikowane – wkładamy je do ucha jak zwykłą wkrętkę, dodatkowo na uchu przytrzymuje je ozdobna obręcz. Nie są ciężkie, a prezentują się zjawiskowo – są świetnym rozwiązaniem np. na zbliżającego się Sylwestra.   Szczególnie efektowne okazały się dla mnie tzw. płomienie, które tak prezentują się na moich uszach:

I tu druga, asymetryczna strona:

A te wkrętki założę na dzisiejszą wigilijną kolację. Z pozoru skromne, a jednak bardzo szykowne – ostatnio chętniej zakładam również takie minimalistyczne dodatki:

A Ty jaką biżuterię lubisz najbardziej?

pozdrawiam

 

Zapisz

Zapisz

Tags : biżuteria z drutuhand madekolczykinausznicerękodziełowkrętki
Close