close
URODA

Jak ułatwić sobie życie wykonując manicure hybrydowy?

Dawno nie było kosmetycznie, a chciałabym pokazać Ci jak usprawnić wykonanie domowego manicure hybrydowego i w co niepotrzebnie nie inwestować pieniędzy.

Od roku świetnie sprawdza się na moich paznokciach manicure hybrydowy. Niewiele się zastanawiałam nad tym, żeby zainwestować w zestaw na swój domowy użytek. Zakupiłam więc lampę, lakiery, bazę i top, primer, cleaner i aceton oraz pilniki.
 
Na początek wybrałam tanie lakiery z Cosmetics Zone, co oczywiście po czasie okazało się kiepskim pomysłem, ale dowiedziałam się o tym dopiero jak poznałam Semilaca. Lakiery z CZ były przede wszystkim wodniste i nawet po 3 warstwach nie byłam przekonana co do ich krycia, już nie mówiąc o tym, że ich konsystencja powodowała łatwiejsze rozlewanie się lakieru na skórki. Top nie błyszczał tak jak bym tego chciała i po szybkim czasie po prostu zżółkł. Semilac nie sprawiał mi takich problemów – ma dobre krycie, cena jest przestępna, także nie ma co kombinować z niewiele tańszymi bublami.
Semilac, lakiery hybrydowe, manicure hybrydowy

Lampa jakiej używałam do tej pory to zwykła – taka ze świetlówkami, która utwardza lakier w 2 min. Biorąc pod uwagę, że zazwyczaj mój manicure składał się z wzorków czy ombre cały proces (gdy robiłam sama sobie) zajmował mi nawet 2,5 h! Nie mówiąc już o uprzednim ściągnięciu starego lakieru i przygotowaniu płytki…

Klipsy, aceton, Semilac, Lamba LED, manicure hybrydowy
Gdybym wiedziała, że tak bardzo zaoszczędzę czas dzięki lampie LED 6V, dawno bym ją zakupiła. Wybrałam popularną lampę Semilac, zapłaciłam za nią 135 zł (wtedy była w promocji ze 149 zł, teraz widuję ją nawet po ok. 100 zł).

Lampa błyskawicznie utwardza lakier – w 45 sekund. Mam wrażenie, że wykonanie wygląda o wiele bardziej profesjonalnie, niż w starej lampie. Paznokieć bardziej się błyszczy i nie ma nieestetycznie zlanych boków, które zdarzały się w manicure wykonanym poprzednim sprzętem. Najważniejszym argumentem, który przemawia za wyborem takiej lampy, jest  czas – wykonanie sobie manicuru zajęło mi niecałą godzinkę (gdybym wykonywała komuś byłoby to o wiele szybciej). Lampa jest malutka – nie zajmuje mi tyle miejsca co stara. Wyłącza się automatycznie po 45 sekundach i nie wymaga zbędnego nagrzewania. Jeśli jeszcze zastanawiasz się nad zakupem, polecam ją rękami i nogami!

Klipsy, lampa led, Semilac, manicure hybrydowy
Kolejny gadżet, który przyspieszył zdecydowanie samo ściągnięcie starego lakieru i ograniczył ilość zbędnych śmieci, to klipsy. Są odporne na aceton, więc wystarczy ścisnąć nasączony wacik i odczekać około 10 minut, po czym hybryda pięknie schodzi. 10 sztuk klipsów do ściągania manicure hybrydowego kosztuje maksymalnie około 30 zł. Porównując ten sposób do poprzedniego, gdzie rwałam na kawałki folię aluminiową, aby w nią zawinąć paznokieć z wacikiem, myślę, że to dużo lepsze i szybsze rozwiązanie.Jeśli więc jesteś przekonana, że taki rodzaj manicure jest dla Ciebie, według mnie nie ma co się wahać i lepiej kupić porządniejszy sprzęt, nawet w zamian za kilka kolorów lakierów.A Ty jakie masz patenty na udany i szybki manicure hybrydowy?
A może wolisz tradycyjne lakiery?
pozdrawiam

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Tags : hybrydylakiery hybrydowemanicure hybrydowypaznokcie hybrydoweSemilac
Close