close
HAND MADELIFESTYLE

DIY: bogata ozdoba świąteczna – bombka karczochowa (szybki kurs)

Czy nastrój zimowo-świąteczny ogarnął Cię już na dobre? Masz już plany jak udekorować wnętrze domu na Boże Narodzenie? A może szukasz pomysłów jak zaskoczyć rodzinę ciekawym upominkiem? Pokażę Ci jak łatwo wykonać bardzo efektowną ozdobę techniką wstążeczkową.

 Potrzebujesz:
* tasiemki satynowe o szerokości 2,5 cm – różne kolory (mogą być także wstążki brokatowe – świetnie się prezentują)
* szpilki krótkie (ok. 14 mm)
* kule styropianowe
* nożyczki
* bardzo przydatne będą także cekinyKule, wstążki i cekiny za niewielkie pieniądze można kupić na Allegro. Koszt 32 m tasiemki to około 4 zł. Cekiny przydają się do wykończeń, ładnie się mienią i maskują szpilki, także sugeruję z nich nie rezygnować.

Krok 1:
Przygotuj paski tasiemki – potnij je na około 5,5 cm. Fajnie mieć ostre nożyczki, moje niestety okazały się mocno tępe, choć finalnie nie wpływa to na estetykę ukończonej bombki, to jednak lżej się żyje, gdy są one ostre 😉

 Krok 2:
Aby zacząć przypnij dwa paski wstążki na krzyż.

Krok 3:
Paseczki zwijaj w trójkąty i na dwóch rogach przypinaj je szpilkami jak poniżej. Ważne, aby odstępy pomiędzy trójkątami były symetryczne, wpływa to równość dalszych warstw.

Kolejne kroki:
Następnie puste białe miejsca pomiędzy trójkątami zakryj kolejnymi warstwami – w moim przypadku jest to kolor złoty na poniższym zdjęciu.

Po złotym ponownie pora na pudrowy róż, a następnie na warstwę czerwoną.
Szpilki należy przypinać jak najniżej – potem łatwiej się je zakrywa w kolejnych partiach.
Tak prezentują się dalsze warstwy:
Powyższy przykład jest propozycją składania trójkątów w jednym rzędzie, można oczywiście to robić kolorami na zakładkę lub w ten sposób:
Wykonanie możesz rozpocząć od przepasania wstążką wokół bombki – wtedy tasiemkowe trójkąty zaczynij przypinać od środka – czubkiem na wstążce. Efekt wygląda następująco (tu przykład z kolorami układanymi naprzemiennie):
Wstążkę można również nałożyć na końcu na przypięte już od dwóch czubków trójkąty:
Bombkę możesz wykończyć dowolnie – może to być kokarda:
Lub wstążka ułożona na krzyż, a na niej aplikacja z cekinów:
Możesz też układać  kolory “schodkowo”:

Wszystkie zaprezentowane ozdoby są wykonane przeze mnie. Trwa produkcja kolejnych – robienie ich naprawdę wciąga, czekam jednak na dostawę szpilek, bez których nie da się prowadzić fabryki 🙂 Takie bombki są bogatą i imponującą ozdobą, a do tego rewelacyjnym pomysłem na świąteczny podarunek.

Dziś było bardziej praktycznie, a niebawem post z grudniowymi wyznaniami, które wprowadzą już na dobre w świąteczny nastrój, przepadnę jak suszona śliwka w kompocie wigilijnym 🙂

A Ty jakie masz pomysły na świąteczne dekoracje?
Stawiasz na HAND MADE czy SHOPPING?

pozdrawiam

 

Zapisz

Zapisz

Tags : bombka karczochowabombka wstążeczkowaDIYozdoby świątecznerękodziełotechnika wstążeczkowa
Close